Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97

Jesteśmy niezależną organizacją studencką utworzoną w 2010r., zrzeszającą ponad 200 studentów oraz działającą w 12 miastach. Promujemy w środowisku akademickim wartości patriotyczne, a także ideę społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy zaciekawić młodych ludzi życiem publicznym, rozwijać świadomość polityczną, gospodarczą i historyczną.

Misja

Naszym celem jest krzewienie nowoczesnego patriotyzmu i budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy zainteresować młodych ludzi życiem publicznym, rozwijać świadomość polityczną, gospodarczą i historyczną.

Plany

Jak wielu przed nami my również mamy marzenie. Chcemy silnej Rzeczypospolitej, rozwijającej się gospodarki, świadomych obywateli, mężów stanu w ławach parlamentarnych, debaty naukowej nieskrępowanej modą ani poprawnością polityczną. To jest nasz cel - pewnego dnia obudzić się w takiej Polsce. W Rzeczypospolitej naszych marzeń.

Dlaczego my?

Ponieważ jesteśmy jedyną organizacją w Polsce, która promuje wyżej wymienione wartości, działając w skali ogólnokrajowej. Istniejemy od 2010r, posiadamy 12 oddziałów w największych miastach Polski, zrzeszamy ponad 200 studentów (a to zarówno z uczelni technicznych, artystycznych oraz uniwersytetów). Jesteśmy apartyjni, co pozwala nam jednoczyć osoby z przeróżnych środowisk, a zarazem daje nam pełną swobodę działania. Łączy nas chęć promowania zainteresowania polityką, historią, tematyką społeczno-gospodarczą i ekonomiczną  wśród studentów i ludzi młodych, promowanie wartości patriotycznych i republikańskich, przywiązania do państwa, jego historii, tradycji narodowych i kultury. Posiadamy własny statut, siedzibę, władze naszego Stowarzyszenia… ale z racji tego, że jesteśmy tylko studentami, wciąż brakuje nam funduszy na finansowanie bieżącego działania Stowarzyszenia. Dlatego zwracamy się do Ciebie! Każda regularna wpłata będzie dla nas równie cenna, przede wszystkim dlatego, że będzie to świadectwo tego, że nasze idee przemawiają do społeczeństwa, i że ludziom zależy na krzewieniu postaw patriotycznych wśród młodych osób.

 

Konto bankowe

PLN: 11 1750 0012 0000 0000 2251 3605

 

                                                                                                                              

 

Działamy w największych ośrodkach akademickich w kraju:

Chcesz zrobić coś dla Polski?

Zasil szeregi stowarzyszenia w swoim mieście lub skontaktuj się z nami,
jeżeli chcesz powołać nowy oddział.

 

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne