Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej upomina się o pamięć i prawdę!

Akcja pod tytułem “Aresztowanie” miała miejsce wieczorem 13. grudnia między godziną 18:00 a 21:00. Siedzący w lokalach członkowie oddziałów Stowarzyszenia przebrani za studentów z lat ’80, podczas happeningu „aresztowani” byliby przez wchodzących do lokalu rekonstruktorów milicji. „Aresztowaniu” towarzyszyłby kolportaż ulotek informacyjnych oraz okrzyki typu „Wprowadzono stan wojenny!”.

Happening pozwoliłby dotrzeć do osób młodych, których tak zaskakujące jak na miejsce przeznaczone do rozrywki wydarzenie uświadomiłoby o grozie 13 grudnia oraz stanu wojennego. Świadomość o stanie wojennym mogłaby ponadto dotrzeć do ludzi, którzy być może nigdy o nim nie słyszeli.

Serdecznie zapraszamy do zobaczenia naszej krótkiej wideorelacji z Upamiętnienie wydarzenia wprowadzenia stanu wojennego - Warszawa. Happening został zrealizowany przy współpracy z grupą rekonstrukcyjną Milicja.info.

Projekt dofinansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne