Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej ma zaszczyt zaprosić na konferencję organizowaną w ramach Jubileuszu naszego dziesięciolecia, pod tytułem:

“Przeszłość kontra wizja. Polska oczami młodego pokolenia”.

 

📅 28 maja 2022 r.

⌚️ 9:00 - 16:00

🏛 Pałac Prymasowski (Hotel Bellotto), ul. Senatorska 13/15 w Warszawie

 

Podczas konferencji poruszymy zagadnienia z obszarów, które uważamy za istotne w perspektywie obecnej dekady. Skoncentrowaliśmy się na trzech blokach tematycznych: geopolityce, kulturze i historii oraz środowisku. W debatach zasiądą obok ekspertów w danych dziedzinach również przedstawiciele młodego pokolenia.

Konferencja jest też okazją do podsumowania 12 lat działalności stowarzyszenia.

Tytułowa przeszłość kontra wizja jest motywem całej konferencji; czerpiąc naukę z historii, chcemy odważnie patrzeć w przyszłość.

 

HARMONOGRAM KONFERENCJI:

 

▪️ 09:00 - 10:15 – Część oficjalna

- Otwarcie konferencji i przemówienia

- Prezentacja albumu pamiątkowego pt. „Każdy ma jakąś pasję. Naszą jest Polska!”

- Ceremonia nadania odznaczeń honorowych

▫️ 10:15 - 10:30 - Przerwa kawowa

▪️ 10:30 - 12:00 - Panel I: „Miejsce Polski w układzie sił - scenariusze geopolityczne na najbliższą dekadę”

▫️ 12:00 - 12:30 - Przerwa kawowa

▪️ 12:30 - 14:00 - Panel II: „Rola kultury i historii w kształtowaniu młodego pokolenia”

▫️ 14:00 - 14:30 - Przerwa kawowa

▪️ 14:30 - 16:00 - Panel III: „Polska w obliczu kryzysu klimatycznego - rola administracji rządowej i samorządowej w ochronie środowiska”

 

‼️ Obowiązują zapisy poprzez formularz: ⤵️

https://forms.gle/RtBQba9Zs9V48SLr9

Rejestracja trwa do 22 maja 2022 r.

Wstęp wolny.

 

Kontakt:

Julia Ciborowska

Koordynator Jubileuszu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 663 271 935

Bartłomiej Król

tel. 732 980 900

 

📢 Po konferencji zapraszamy na uroczysty Bal "Vivat Libertatem!" z programem artystycznym - link do wydarzenia i zapisów: https://www.facebook.com/events/390028119806019

🎉 Konferencja i Bal stanowią łącznie uroczystość Jubileuszu Dziesięciolecia stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej. Wydarzenia odbędą się dnia 28 maja 2022 r. w godzinach 9:00 - 16:00 (konferencja) oraz 20:00 - 04:00 (bal) w Pałacu Prymasowskim (Hotel Bellotto) przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie.

🌐 Konferencja będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube Blogpressportal.

Zapraszamy!

____________________________________

Organizator: Studenci dla Rzeczypospolitej

Partnerzy:

Fundacja im. Janusza Kurtyki

Portal Blogpress.pl

____________________________________

Konferencja jest częścią zadania publicznego „Nowa dekada – nowe wyzwania. Młode pokolenie dla Polski kulturalnej i odpowiedzialnej ekologicznie” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

____________________________________

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej powstało w 2010 roku z inicjatywy Pawła Kurtyki i jest jedną z największych organizacji zrzeszających młodzież akademicką w Polsce. Naszym celem jest krzewienie nowoczesnego patriotyzmu i budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy zainteresować młodych ludzi życiem publicznym, rozwijać świadomość polityczną, gospodarczą, historyczną, a także zwiększać świadomość istnienia potrzeby ochrony dziedzictwa kulturowego i dbałości o dobro wspólne, jakim jest Polska. Przez 12 lat działalności organizacja zrealizowała ponad 300 wydarzeń i innych inicjatyw związanych z jednej strony z poznawaniem polskiej historii i kultury, a z drugiej z tematyką współczesną, podejmując kwestie spraw istotnych dla Rzeczypospolitej i jej młodego pokolenia w duchu zrównoważonego rozwoju oraz międzypokoleniowej troski o dobro kraju. Działalność stowarzyszenia została doceniona przez wiele osób publicznych i ekspertów, z którymi podejmowano współpracę przy wielu z prowadzonych inicjatyw, o czym świadczy liczne grono Członków Honorowych, wśród których są m.in. Piotr Gliński, Filip Musiał, Andrzej Nowak, Paweł Soloch oraz Jan Żaryn.

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne