Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97

Weekend 26-28 listopada przebiegł pod znakiem wartościowych i rozwijających dyskusji oraz wykładów i konwersatoriów, prowadzonych przez wybitnych specjalistów z dziedziny geopolityki i administracji publicznej.

 

Na początku uczestnicy mieli przyjemność wysłuchać inspirującego wykładu Giuseppe Adamo, dotyczącego przestępczości zorganizowanej w świetle prawa międzynarodowego na kazusie mafii sycylijskiej, ogrom wiedzy z zakresu specyfiki struktur mafijnych oraz ich metod działania przełożył się na ożywioną dyskusję między słuchaczami.

 

Następnie dr inż. Jerzy Majcher przedstawił plan funkcjonowania polskiej polityki klimatycznej na najbliższe lata, poprzez rozbudowaną prezentacje multimedialną, zawierającą konkretne dane i obliczenia związane z wydajnością poszczególnych koncepcji polskiej transformacji energetycznej.

 

O Geopolityce uczestnicy debatowali z publicystą Grzegorzem Górnym, na temat projektu Trójmorza – omówione zostały przyszłe projekty państw naszego regionu oraz korzyści, jakie płyną dla Rzeczypospolitej, dzięki tej współpracy.

 

Na koniec pierwszego dnia wykładów, koncepcję Grupy Wyszehradzkiej przedstawił wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich – dr Mateusz Gniazdowski. Bliskość geograficzna państw grupy V4, nie może pozostać niezauważona przez ich władze, ponieważ pole do nawiązywania kooperacji jest nadzwyczaj ogromne. Pojawiają się jednak pewne utrudnienia, które zostały przez prelegenta szeroko zakreślone.

Zjazd zakończył się niedzielnym wystąpieniem Dyrektora Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą KMRP, Jana Badowskiego. Poruszone zostały tematy bliskie sercu każdego Polaka, relacje z Polonią, specyfika współpracy z emigracją oraz najbliższe plany rządu na tę materię.

 

Kolejny zjazd już za dwa tygodnie❗

 

Do zobaczenia❗

 

Projekt dofinansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne