Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97
Ostatni zjazd Akademii Skolimowskiej w tym roku odbył się w weekend 10-12 grudnia.
Swoją obecnością zaszczycili nas wybitni prelegenci, specjaliści w dziedzinie Administracji publicznej i stosunków międzynarodowych.
Pierwszy wykład poprowadził Mecenas Nikodem Bernaciak z Centrum Analiz Prawnych Instytutu na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris. Prelekcja skupiła się na relacjach polsko-unijnych, w kontekście wyroku TS z dnia 7 października 2021 roku. Omówione zostały aspekty suwerenności naszego kraju oraz pożądane de lege lata polskiego ustawodawcy.
Następnie Profesor Adam Wielomski opowiadał uczestnikom o wizji państwa polskiego w ideologii Narodowej Demokracji, okresu dwudziestolecia międzywojennego. Wywiązała się również ciekawa dyskusja na temat aktualności tamtejszych założeń i koncepcji w odniesieniu do państwowości III RP.
Wiceminister Jan Sarnowski zaprezentował zmiany podatkowe, powstałe w wyniku wprowadzania w życie Polskiego Ładu, korzyści wynikające z niego dla milionów obywateli.
Na koniec, o francuskiej scenie politycznej, relacjach polsko-francuskich oraz zbliżających się wyborach nad Sekwaną uczestnicy dyskutowali z Redaktorem Kacprem Kitą, kreśląc realne przyszłe scenariusze wyborcze dla europejskiej prawicy.
Wieczorem zorganizowana została gra integracyjna, pozwalająca uczestnikom doskonalenie swoich zdolności retorycznych, wcielając się w różne postaci, podczas improwizowanej „telewizyjnej” debaty.
Kolejny zjazd już w styczniu❗
Do zobaczenia❗
Projekt dofinansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne