Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97

Magda Kuraś to wokalistka poruszająca się w stylistyce okołojazzowej. Od 2 lat tworzy własny projekt muzyczny, pisząc teksty i muzykę. Jej autorski materiał to kompozycje bazujące na jazzie i folku. W muzyce stawia na przestrzeń, improwizację i minimalizm. Silne inspiracje muzyką etniczną słychać w białych zaśpiewach. Jej związek z muzyką rozpoczął się od tańca współczesnego dlatego melodia to dla Magdy jakby ruch choreograficzny. Artystka tworzy zespół razem z Robertem Kutrzepą (perkusja), Michałem Kowalczykiem (kontrabas), Małgorzatą Oleszczuk (wokal), Maciejem Świniarskim (wokal) oraz Patrykiem Czyżewskim (klawisze), który jest głównym aranżerem utworów i z którym Magda wspólnie tworzy muzykę. Jest Laureatką Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych „Żurawie” 2020 przyznawanych dla najciekawszych lubelskich osobowości młodego pokolenia.

W 2020 roku wydała razem z zespołem debiutancką płytę PLONY. Album wypełniony jest jazzowymi brzmieniami, improwizacją i białymi zaśpiewami. To połączenie jednocześnie piosenki artystycznej i etno jazzu. Płyta, pomimo wyraźnych odniesień do folku i muzyki etnicznej posiada w sobie również nawiązania do muzyki popowej. To 7 autorskich utworów będącymi tytułowymi PLONAMI doświadczeń, plonami czasu i plonami zdarzeń, które wywarły mocny wpływ na bohaterkę. Gościem specjalnym na płycie jest pianista jazzowy- Dominik Kisiel, kompozytor utworu „ponadfrunę”.

Tego wieczoru Magda wystąpi w kwartecie wraz z Patrykiem Czyżewskim (piano) oraz Weroniką Wardak i Maciejem Świniarskim (chórki). W ich wykonaniu usłyszymy „Plony”, „Mój miły”, „Nieznajoma”, „Głębia”, „Wołam”, „Ogród”, „Bazie”, „Chwile”, „Biały Świt”, „Bez tytułu”.

-----------------------

Festiwal jest częścią zadania publicznego finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne