Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97
 

Prezes:       Maria Sawościan

Kontakt:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Rozmawiając z założycielami Studentów dla Rzeczypospolitej w Łodzi, aż trudno uwierzyć, iż od pierwszego spotkania naszych przyjaciół minęło 5 lat. Być może z perspektywy osoby dorosłej to stosunkowo niewiele, jednak w życiu studenckim upływa „pokolenie”.

„Na czym polega siła oddziału łódzkiego?” Z odpowiedzią na tak postawione pytanie po dwóch latach działalności próbowali się zmierzyć nasi pierwsi Członkowie. Dzisiaj będąc bogatszym o bagaż pewnych doświadczeń i przekazanych rad, wydaje się, że możemy udzielić właściwej odpowiedzi.

Jesteśmy grupą ludzi silnie ze sobą związanych i opierających relacje o wspólnie wyznawane wartości patriotyzmu, poszanowania godności i obowiązkowości względem drugiego człowieka oraz świadomości kształtowanej w oparciu o wiarę katolicką. W naszej działalności nie ma miejsca na wdzierającą się bez zaproszenia do naszej Ojczyzny poprawność polityczną i kult relatywizmu moralnego. Jest za to miejsce na pamięć i etos polskich bohaterów walczących o wolność  i niepodległość oraz na odwoływanie się do dziedzictwa polskiej myśli społecznej i politycznej wypracowanej przez przeszłe pokolenia patriotów. 

Jako młodzi ludzie pragniemy zdobywać świat i poszerzać swoje horyzonty. Dbając o innych organizujemy wykłady, konferencje i spotkania poświęcone historii, kulturze, gospodarce i innym bieżącym zagadnieniom o kluczowym znaczeniu dla Łodzi i Polski.

 

 

 

 

 

 

Szczególne miejsce w hierarchii naszych zainteresowań zajmuje życie Żołnierzy Niezłomnych, w celu upamiętnienia których w wielu miastach na terenie całego kraju organizujemy „Namioty Wyklętych”. Koncepcja ta zrodziła się w głowie jednego z naszych pierwszych Członków, Mateusza Olszewskiego.

Dodatkowo włączamy się aktywnie we współpracę ze środowiskami patriotycznymi ziemi łódzkiej, będąc ich najmłodszym, lecz jednym z najsilniejszych ogniw. Wierzymy, że wspólnie możemy zbudować w naszym mieście (określanym stereotypowo mianem „czerwonej Łodzi” ) fundamenty społeczeństwa obywatelskiego i przystroić ją w biało-czerwoną kokardę. 

Dbamy również o nasze wzajemne relacje poprzez organizację różnorodnych aktywności w postaci wyjazdów, pikników, wspólnych spotkań oraz legendarnych oddziałowych NKWN-ów, czyli Niezależnych Komitetów do Walki z Niewiedzą. Co istotne, o naszej integracji świadczy obecność Kapelana – o. Marcina Kowalewskiego ze Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów, który jest naszym przewodnikiem duchowym i serdecznym przyjacielem. 

Jeżeli zastanawiasz się „dlaczego właśnie Łódź?”, „co jestem w stanie dla niej zrobić?”, pamiętaj, że walka o świadomość wielu młodych ciągle trwa i zależy od Twojego zaangażowania. Chociaż działalność  społeczna nie zawsze usłana jest różami, to warto usłyszeć od innych, że „na studentów w Łodzi zawsze można liczyć.” 

Dzisiaj to my liczymy na Ciebie!

 

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne