Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97

Witamy na Złym Festiwalu.

Tego wieczoru na plenerowej scenie Ogrodu Saskiego będą się działy wspaniałe rzeczy. Przede wszystkim, wystąpią młodzi artyści z Warszawy, Lublina oraz Katowic. Usłyszymy zarówno wspaniałe standardy jazzowe w ciekawych aranżacjach, jak i autorskie kompozycje młodych muzyków. Będzie również możliwość poszerzenia swojej wiedzy w zakresie improwizacji i sprawdzenia się w formie Jam session podczas Warsztatów Muzycznych. Dla pragnących zgłębić historię polskiego jazzu oraz posłuchać o życiu i twórczości patrona wydarzenia oferujemy wykłady i prelekcje prowadzone przez Marcela Woźniaka oraz profesorów Uniwersytetu Warszawskiego.

Część artystyczna Festiwalu odbędzie się w Warszawskim Ogrodzie Saskim i składać się będzie z dwóch sekcji. Pierwsza to Warsztaty Muzyczne „Podstawy Improwizacji Jazzowej”. Prowadzone zostaną przez Michała Iwanka. Jest to wybitny pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny - wykładowca harmonii i improwizacji (akordeon). Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie (I stopień) oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (II stopień). Studiował fortepian jazzowy u Wojciecha Niedzieli i Łukasza Ojdany. Prowadzi klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalistyki i Wokalistyki Jazzowej w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Warsztaty zaczną się od wykładu, dyskusji, rozważań, a zakończą się improwizacją wszystkich biorących w nich udział. Następnie odbędzie się część koncertowa. Występy planuje się między godziną 16 a 22. Wystąpi 8 zespołów jazzowych i 2 osoby solo.

Festiwal jest finansowanych ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu NOWEFIO.

Festiwal to również część teoretyczna. Więcej informacji wkrótce.

Widzimy się 25 września w Warszawie, do zobaczenia!

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne